



| Type: | Analog, Single Stage |
| Series: | VT-VARAP |
| Size: | 10-Jun |
| Process Connection: | Plug-In, DIN 41612 - F32 |
| Current Rating: | 1.7A, 2.7A Solenoid |
| Voltage Rating: | 24VDC |
| Power Rating: | 37W |
| Designation: | VT-VARAP1-527-20/V0 |
| Temperature Rating: | 0 to 70 deg C |
| Dimensions: | 160 mm Depth x 100 mm Width x 35 mm Height |
| Weight: | 0.49kg |