



| Net weight | 6.2 kg |
|---|---|
| Operating pressure, max. | 315 bar |
| Max. flow | 75 l/min |
| Nominal flow | 60 l/min |
| Connection diagram | ISO 4401-05-04-0-05 |
|---|---|
| ECLASS_13_Classification | 51-45-01-02 |
| Product family | 4WRA |
| Spool symbol | Symbol W1 |
| Type of connection | Subplate mounting |
| Size | 10 |
| Type of actuation | Electrical with on-board electronics |
| Number of ports | 4 |
| Number of switching positions | 3 |
| Supply voltage | 24 VDC |
| Electrical connector | Connector, 7-pole (6 + PE) |
| Electrical connection description | Connector 3-pole (2 + PE) according to EN 175301-803 |
| Connectivity | Analog, command value 4…20 mA |
| Conformity description | UKCA – Electromagnetic compatibility (EMC) SI2016/1091,CE – Electromagnetic compatibility (EMC) directive 2014/30/EU |
| Conformity | UKCA,CE |
| Hydraulic fluid | HL,HLP,HLPD,HVLP,HVLPD,HETG,HEES,HEPG,HFDU,HFDR |
| Seals | FKM |