



| Net weight | 3000 g |
|---|---|
| Length | 200 mm |
| Width | 125 mm |
| Height | 46 mm |
| Operating pressure, max. | 350 bar |
| Max. flow | 50 l/min |
| Nominal flow | 24 l/min |
| Connection diagram | ISO 4401-03-02-0-05 |
|---|---|
| ECLASS_13_Classification | 51-45-01-02 |
| Product family | 4WRPEH |
| Spool symbol | Symbol C |
| Type of connection | Subplate mounting |
| Size | 6 |
| Type of actuation | Electrical with on-board electronics |
| Number of ports | 4 |
| Number of switching positions | 4 |
| Supply voltage | 24 VDC |
| Electrical connector | Connector, 5-pole, M12 x 1, coding A |
| Electrical connection description | Connector 3-pole (2 + PE) according to EN 175301-803 |
| Connectivity | IO-Link |
| Conformity | CE,RoHS |
| Hydraulic fluid | HL,HLP,HLPD,HVLP,HVLPD,HFC |
| Seals | NBR |
| Power consumption, max. | 60 W |