



| Net weight | 10.86 kg |
|---|---|
| Operating pressure, max. | 700 bar |
| Max. flow | 4.5 l/min |
| Connection diagram | 5 |
|---|---|
| Displacement type | constant |
| Size | 3.15 cm³ |
| Product family | PR4 |
| ECLASS_13_Classification | 51-41-02-01 |
| Through-drive | without |
| Direction of rotation | clockwise rotation |
| Shaft end | Cylindrical Ø 25 mm with fitting key, ISO 3019-2 |
| Mounting flange | 4-hole fastening centering 63 mm |
| Hydraulic fluid | HLP |
| Seals | NBR |