



| Net weight | 35.2 kg |
|---|---|
| Working pressure | 280 bar |
| Max. flow | 106 l/min |
| Min. flow | 0 l/min |
| Pressure differential FR | 14 bar |
| Pnom Nominal Pressure | 280 bar |
| Version_1 | Standard |
|---|---|
| Version_2 | Standard |
| Product family | A10VSO |
| Type of actuation | Variable pump, open circuit |
| Size (displacement) | 71 cm³ |
| Control device | DR F controller X-T plugged 32/53 |
| Series | Series 3, index 1 |
| Direction of rotation | clockwise (w.view on shaft end) |
| Sealing material | FKM (standard) |
| Shaft end | ISO shaft key |
| Mounting flange | ISO 3019-2 (metric), 2 hole |
| Working ports | B flan l metr, S flan l metr. |
| Through drive | Without through drive |
| Connector for solenoids | Without |
| Rotational speed | 1500 rpm |
| Max. displacement | 71 cm³ |
| Max. displacement setting | Variabel |
| Min. displacement | 0 cm³ |
| Min. displacement setting | Fix |
| Internal drain line | No |
| Classification society (external) | No |
| Test certificate | Without |
| Test certificate language code | Without |
| Paint/base coat | without |
| Paint/top coat | without |
| Type | A10V |
| Operation | O |
| Size | 71 |
| Control | DRS |
| Direction of rotation | R |
| Nnom Nominal Rotational Speed | 2200 rpm |