



| Net weight | 6.867 kg |
|---|---|
| Length | 245 mm |
| Width | 130 mm |
| Height | 71 mm |
| Operating pressure, max. | 315 bar |
| Nominal flow | 100 l/min |
| Connection diagram | ISO 4401-05-04-0-05 |
|---|---|
| Product family | 4WRPH.-750 |
| ECLASS_13_Classification | 51-45-01-02 |
| Spool symbol | Symbol C3 |
| Type of connection | Subplate mounting |
| Size | 10 |
| Type of actuation | Electrical with external electronics |
| Number of ports | 4 |
| Number of switching positions | 4 |
| Supply voltage | 24 VDC |
| Conformity | CE,RoHS |
| Hydraulic fluid | HL,HLP,HLPD,HVLP,HVLPD,HFC |
| Seals | NBR |