



| Type: | Analog |
| Series: | VT-VSPA2 |
| Process Connection: | 48 Pin Blade Connector, DIN 41612, Form F |
| Current Rating: | < 2A |
| Current Output: | 2mA Signal, 0 - 2.5A Short-Circuit-Proof Stage |
| Voltage Rating: | 24VDC |
| Power Rating: | < 50VA |
| Frequency Rating: | 370 Hz Clock |
| Temperature Rating: | 0 to 50 deg C |
| Dimensions: | 182 mm Depth x 20 mm Width x 128.4 mm Height |
| Weight: | 0.17kg |