



Product Item:R901358182
| Net weight | 4.64 kg |
|---|---|
| Operating pressure, max. | 350 bar |
| Max. flow | 700 l/min |
| Connection diagram | ISO 6264 |
|---|---|
| ECLASS_13_Classification | 51-45-02-01 |
| Product family | DBEM(E) |
| Spool symbol | P → T, P → Y |
| Type of connection | Subplate mounting |
| Size | 10 |
| Type of actuation | Electrical with on-board electronics |
| Number of ports | 4 |
| Number of switching positions | 2 |
| Supply voltage | 24 VDC |
| Electrical connector | Connector, 7-pole (6 + PE) |
| Electrical connection description | Connector, 7-pole (6 + PE) according to EN 175201-804 |
| Connectivity | Analog, command value 0…10 V |
| Conformity description | UKCA – Electromagnetic compatibility (EMC) SI2016/1091,CE – Electromagnetic compatibility (EMC) directive 2014/30/EU |
| Conformity | UKCA,CE |
| Hydraulic fluid | HL,HLP,HETG,HFC |
| Seals | NBR |